Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sersemlik,Sarhoşluk
2 ay önce sabah duş aldım her zamanki gibi kahvaltı yapıcagım işte ama o günde böyle uykusuzluk gibi bişey hissediyorum böyle kendimi cok garip hissediyordum işte kahvaltı yaptım tuvalete gittim aynaya baktım birden kendimi o kadar tuhaf hissettimki inanılmaz tuhaf bişey baş dönmesi gibi tuhaf bir his sonra işte hemen yatağa girdim saga sola dönerken o kadar tuhaf oluyordumki yataktan cıkamıyordum saga sola bile dönemiyordum nerdeyse o gün işte full yataktan kalkamadım o gün geçtikten sonra özel hastaneye felan gittik bişeyin yok dedi b1 b6 b12 vitamini verip uykusuzluktan olmuştur diye yolladı ondan sonra işte dahiliye,kardiyoloji,nöroloji, beyin mr,eeg felan cekildi temiz cıktı işte bende bişey yok depresyondan felan olmuştur stresten diyerekten eve gittim işte o his abi anlatılmaz bişey basın dönüyormuş gibi oluyor ama dönmüyor bakıyorsun etrafına sanki kendini tam hissedemiyorsun gibi senden bişeyler kopmus gibi bi his bu işte bu işte 1-2 hafta sonra tamamen geçti bu his gayet saglıklı ve iyiydim sonra gecen persembe uyurken birden uyandım ve kendimi zehirlenmiş gibi bi his vardı kalktım işte uyuyamıyordum tuhaf hissediyordum o kadarda kötü degildim yane işte o günden sonra kafamın sag arka tarafında böyle zonklama gibi bi agrı vardı rahatsız ediyordu işte o agrı gectikten sonra gine aynı sikayetlerim devam etti uykusuz gibiyim sanki sarhoş,sersem gibi hissediyorum bu seferde nöroloji profuna gittim dedi kbb muayane etmesi gerek bide eeg raporunu gösterdik şöyle bişey yazıyordu sol tempora oksipital bölgede nöronal hiperekstabilite egilimini göstermektedir. yazıyordu işte doktor dediki 100 insanın 30 unda hiç bir şikayeti olmasa bile bozuk cıkabilir dedi kbb uzmanının muayane etmesi gerek dedi kbb ye gittik işte dün işitme testi ile kulak mr si istedi napıcagımı bilmiyorum. daha 17 yaşındayım
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Tipik kulak problemi gibi durmuyor. KBB uzmanının muayenesi fikir verebilir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
(23-07-2015, Saat:09:06 PM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
Geçmiş olsun.
Tipik kulak problemi gibi durmuyor. KBB uzmanının muayenesi fikir verebilir.

Peki sizce hangi doktorlara gitmeliyim. ?
ÖM
Dahiliye genel check up için uygun, birçok test yapılmış ama iyi bir hikaye alınmış m bilemiyorum tabii.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Dahiliyeye gittim şöyle dedi bundan 2 ay önce normal muayane etti ondan sonra kan testi istedi 2 tüp sonucları göstermek icin geldik hiç bir şeyin yok makine saglam sadece kolestrol yüksek dedi ve nörolojiye gönderdi eeg ile beyin mr istedi o testleri Dr. Xxxxxx gösterdik ve kbb muayane ve bazı testler istedi işte kbb ye gittik kbb de kulak mr ile işitme testi istedi 27 sinde tekrardan devlet hastanesindeki nöroloji gidicem kafam allak bulak oldu bundan 10 gün önce mis gibiydim hiç bir problemim yoktu düzeldim sanıyordum. bide d vitamini eksikligi cıktı 13 tü beklenen deger ise 25.00 - 100.00 ng/mlpotansiyel intoksika>100 - ng/mLDüşük 15.00 - 25.00 ng/ml yetersiz<15.00 - ng/mL yazıyo + ses kısıklıgı oldu bende
ÖM
-----
ÖM
D vitamini eksikliği bence düzeltilmeli. Birçok soruna yol açabiliyor.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

öglenleri 1 saat güneş altında bekle dedi doktor nöroloji profu + doktorda damla vermişti ama ben hastalıgım gecti diye umursamadım kullanmadım yane 2 ay önceki kan testinden cıkan sonuçlarda öyleydi
bide prof. dr. Xxxxx söyle bi kagıt verdi poyokimya lab. hbaıc homa indeksi 3 saatlik 75gw ile seker yükleme, insülin cevaplı tsh, ft3 ft4 rica ederim böyle yazıyor doktor yazıları biraz tuhaf oldugundan yanlış olanlar olabilir ? bide eeg ben düzelmişken yane gayet iyiyken cekildi hastalıgımı atlattıgım zaman yane veya öyle sandıgım zaman
ÖM
Forum kişilere yardımcı olmak için yapılmıştır. Bu sebeple özel isim kullanmamanızı rica ederim. İşimiz kişilerle değil. Bence hekimlerin dediklerini uygulamanızda fayda var. Şüpheniz varsa onlara danışın niye böyle bir tedavi veya istek verdiniz diye.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(24-07-2015, Saat:09:25 PM)Dr. İrfan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forum kişilere yardımcı olmak için yapılmıştır. Bu sebeple özel isim kullanmamanızı rica ederim. İşimiz kişilerle değil. Bence hekimlerin dediklerini uygulamanızda fayda var. Şüpheniz varsa onlara danışın niye böyle bir tedavi veya istek verdiniz diye.

hocam son olarak mr sonucunda herşey normaldi tek bu hariç Sol mastoid hücrelerde minimal mukozal kalinlasma izlenmektedir. ne demek kulak mr sonucu bu cıktı işitme testinide yaptırmayımı bekliyim yoksa sizce hemen rendevumu almam gerekli.
ÖM

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi