Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
işitme kaybı
mrb 4 yaşındaki oğlumun 1 yıl once bir gun kulak ağrısı odu ve sonra 1 hafta suren işitmede azalma oldu. şimdi 1 hafta once gribal enf geçirdi ve yine iişitmede azalma var yurt dışında yaşıyoruz dr gittik ve otrivine 0,05 sprey , nazonekc sprey ve kviks sprey bunu turkıyede bulamadım))) Farmakolojik eylem: 2,6%. Kviks - 2.6% optimum tuz içeriği ile Atlantik Okyanusu temelinde yerel eylem hipertonik çözüm. . hipertonik salin etkisine göre ilaç Kviks terapötik etkisi. . Dekonjestan eylem - hipertonik çözelti osmotik basınç konsantrasyonunda bir değişikliğe neden olmaktadır. Burun boşluğuna sinüslerin ve burun hamle mukozalardan ve ozmotik etkisiyle aşırı sıvı anlamlı burun solunumu kolaylaştırır üst solunum yolu, mukozasında şişme azaltmak - )) olan burun spreylerini verdi ve kulak lavajı yaptılar sizce bu ilaçların ucunude kullanmalımıyım yardımcı olursanız cok sevinirim saygılar.
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Üst solunum yolu enfeksiyonlarında çocuklarda orta kulak sık etkilenir. Ben tedavide hiç bir şekilde tuzlu veya buna benzer sular kullanmıyorum. Kişisel tecrübem ve görüşüm hatta bunların zararlı olduğu ve orta kulakta sıvıyı artırdığı şekilde. Burada önemli olan üst solunum yolun enfeksiyonunun uygun tedavisi ve kulağın takibidir.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi