Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
geniz eti ve kulakta sıvı birikmesi
merhabalar benim 27 aylık bir kızım var.bundan 6 ay kadar öncesi burun kanaması şikayetiyle doktora götürmüştüm çok şükür önemli bir şey olmadığı söylendi fakat geniz etinin old uğu belirtilmişti.son 1 aydır gece ve gündüz uykusunda sürekli bir horlama vardı tekrar götürdüm aynı doktora geniz etinin büyüdüğünü ve acilen alınması gerektiğini söylediler ancak bulunduğu hastanede ameliyat yapılmadığından büyük bir hastaneye gitmemizi önerdiler.bende bunun üzerine kzıımı başka bir hastaneye götürdüm.oradaki doktor muayene ettikten sonra kulaklarında sıvı birikmesi var bademcikleride büyük geniz etide büyümüş dedi.öncelikle ilaç tedavisi verdiler.10 gün o verdikleri ilacı kullandık fakat geçmedi.kontrole gittiğimizde farklı ilaçlar verildi.momecon sprey ve sudafed şurup şuan horlaması biraz azaldı ama doktorun bana söylediği 2 ay içinde eğer kulaklarındaki sıvı geçmezse işitme kaybı olmasın diye tüp takıcaz dedi.sizdende bilgi almak istiyorum bu tedaviye bu şeklde devam edersek ilerde bir sıkıntı yaşarmıyız .birde işitme testi istedi doktorumuz fakat kızım sürekli ağladığı için yapamadılar ya uyuması gerekiyormuş yada ağlamıcakmış öyle söylediler .lütfen yardımcı olur musunuz?
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Geniz eti ve bademcik ameliyatlarının kriterleri vardır. Buna uyuyorsa aldırmamızda mahsur yok elbette. Uzun takip gerekebilir karar için. Kulaklar içinse sıvı koyulaşması önemli, kalıcı işitme azlığı son derece nadirdir. 27 aylık bebekte işitme testi şu an için gerekmez, önce orta kulaktaki sorunun giderilmesi lazım. Sorun giderilmeden işitme araştırmak yanlış olur düşüncesindeyim.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi