Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Baş Dönmesi Vertigo
Aşşagı yukarı 10 yıldır baş dönmesi oluyor doktorlar kulakta sıvı oldugundan baş dönmesi oldugunu soylüyorlar yapılan tekkiklerde önceden 2-3 yılda bir şimdi 1 ayda 15 gunde veya 1 haftada baş dönmesi oluşuyor şiddetli bir biçimde yer dönüyor 1 dakkika şiddetli dönüyor ve sonra normal başım dönüyor ve 2-3 saat dinlendikten sonra geçiyor aşşağı yukarı 2-3 yıldır betaserc ilacını kullanıyorum yine ara ara başım dönüyor bazen ayakta başım dönecek gibi oluyor bir çare arıyoruz bir tedavi varsa önerirmisiniz noroloji kbb gittim fakat filim çektiler kulaktan olduğunu söylüyorlar

Yardımlarınız için teşekkürler
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Hastalığınızın adını biliyor musunuz? Vertigo hastalık adı değildir. Pozisyonel vertigo, Meniere, endolienfatik hidrops, vestibüler nörinit v.b. ?
Saygılarımla.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK
Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı
http://www.kbbistanbul.com.tr

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
Meniere Hastalığı ve bu hastalık için özel bir tedavi yeri varmi bana tam olarak neler yapabileceğimi söylermisiniz bu hastalıktan kurtulmam icin ne önerirsiniz nelerle beslenmeliyim detaylı bir açıklama yaparsanız sevinirim
şimdiden cok teşekkür ediyorum
ÖM
Meniere Hastalığı'nda basamak tedavisi vardır. Tuzsuz diyet, tuz söktürücü ilaçlar, kortizon. Kortizon direk olarak orta kulağa da verilebilir. Hem komplikasyon azdır hem de çok etkilidir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

(Not:Bu bilgilerle sadece fikir vererek yardımcı olmak amaçlanmıştır, kesin teşhis ve tedavi sadece muayene eden ve varsa tetkikleri inceleyen hekim tarafından yapılır.)
detaylı bir açıklama yaparsanız sevinirim
ÖM
Yani tuzsuz diyet ile hasta iyi ise bu yeter, yetmezse tuz söktürücü ilaçlar o da yetmezse kortizon uygulanır.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Merhaba öncelikle okuduğunuz için teşekkür ederim. yaklaşık bir seneden beri baş dönmelerim var baş dönmem başladıktan bir ay kadar sonra bir kere bayıldım nörolojiye gittim ve röntgen çektiler boyun düzleşmem olduğunu bunun için olduğunu söyledi. ben de beyin ve sinir cerrahisine gittim. ultrason çekip boyun omurlarında sinir sıkışması olup olmadığına baktı ve gayet güzgün çıktı ultrasonum. beni tekrardan nörolojiye gönderdi. mr çektirmemi istedi gittiğim nörolog mr sonucumda;
Nazofarenks posterior duvarda simetrik hafif yumuşak doku kalınlaşması izlenmekte olup lenfoid hiperplazi açısından klinik muayene bulguları ile birlikte değerlendirilmesi önerilir.
sağda mastoid hücrelerde aerasyon kaybı mevcuttur.
posterior fossa ve 4. ventrikül doğal izlenmiştir.
beyin sapı ve serebellar hemisferlerin sinyal intensite dağılımı tabidir.
beyin parankiminde patoloji anlamlı intensite değişimi saptanmadı. difüzyon ağırlıklı görüntülemede nöral parankimde akut istemi/ infarkt bulgusu saptanmadı
3. ve lateral ventriküler ile serebral kortikal sulkus ve bazal sistern genişlikleri tabidir
bilateral 7. ve 8. sinir kompleksi morfoloji ve intensitesi tabidir.
SE sekanslarda intrakranyal arterial yapılar doğal signal void akım paterni göstermiştir.
dural venöz sinüsler patenttir.
ilave bulgu saptanmadı.

yorumunuz için şimdiden teşekkür ederim
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Film raporu tek başına bir şey ifade etmez. Hikaye ve muayene ile birleştirilmelidir. Filmin orijinalini bir KBB uzmanına göstermenizi, hikayenizi anlatmanızı öneririm. Muayene birçok fikir verecektir.
Saygılarımla.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

hayırlı günler hocam ben 2,5 ay önce kulak zarı ve kemik ameliyatı oldum ameliyattan bu yana baş dönmelerim hiç geçmedi doktorumla görüştüğümde herley normal 3 ay normal olur diyor ama en son 2 hafta önce mide bulantısı ve aşırı baş dönmesi uyutmadı başım döndükçe midem bulandı dahileye gittim muhtemelen kulak ameliyatın kaynaklanıyor biraz daha zaman geçmesi lazım dediler 6 aya kadar normal karşılanır dediler
ÖM
Merhaba,
Geçmiş olsun.
Muhtemelen iç kulağa basınç yapan bir durum var. Üzengi kemiği iç kulağa basınç yapıyorsa beklenen bir durum. Sadece burada gitgide iyi olmanız beklenirken kötü olmanız tuhaf. Hekiminize durumu bir kere daha anlatmanızda fayda olabilir.
Sağlıklı günler dilerim.
Op. Dr. İrfan GÖZÜBÜYÜK

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi