KBB Forum
sinuzit kaynakli oroantral fistul - Baskı Önizleme

+- KBB Forum (http://www.kbb-forum.com)
+-- Forum: KBB Forumları (http://www.kbb-forum.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Forum: Sinüzit (http://www.kbb-forum.com/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Konu Başlığı: sinuzit kaynakli oroantral fistul (/showthread.php?tid=1948)sinuzit kaynakli oroantral fistul - umitpa1x - 06-01-2018

mrb doktor bey yaklaşık 2yıl once diş cekimimden oturu sinus sarkması oldu 2 sefer kbb tarafından dikiş atıldı fakat sinus şiştiği zaman dikışleri actırip tekrar sarktı 3.cu amelyatı kbb ve cene cerrahisi tarafından yapıldı burun amelyatı ile birlikte sinuzit icin tekrar acık bole doku kaydırılarak kapatıldı ordada acıklık tam kapanmadı hava gecişi oldu bu durumda surekli beni sinuzit yaptı. en son 3ay once cene cerrahı alt ceneden kemik alıp acık olan bolgeye vidalayarak acıklık kapandı her şey iyi giderken kemık koyulan bolgenın altında şişme meydana geldi resmleri atıyorum bi değerlendirip nasil bir yol izlemem gerektiği konusunda aydınlatırsanız sevinirim.. herangı bir rahatsızlığım şikayetim yok surekli kendim takip ediyorum amelyat hemen sonrası ve şu ankı durum fotolarını atıyorum..

jyJWBL.jpg

2J79j2.jpg

BLXA8M.jpg

Z9NEYV.jpg


Cvp: sinuzit kaynakli oroantral fistul - Dr. İrfan - 07-01-2018

Merhaba,
Geçmiş olsun.
Bu tür hastalarımda en iyi yöntem öncelikle yanak altı (maksiller sinüs) sinüs ağzının genişletilip sinüs içerisinin temizlenmesidir. Böylece basınç kalkar ve fistül onarımı başarılı olur. Bunun yapılıp yapılmadığını bilmiyorum sizde. Hekiminize danışmanızı öneririm.


Cvp: sinuzit kaynakli oroantral fistul - umitpa1x - 21-01-2018

cok teşekkur ederim hocam cevabiniz icin bu arada son durum bu koyulan kemik gorunuyor artık ...


2Jg3YA.jpg


Cvp: sinuzit kaynakli oroantral fistul - Dr. İrfan - 21-01-2018

Acil şifalar.


Cvp: sinuzit kaynakli oroantral fistul - umitpa1x - 21-01-2018

bu işi kesin cozecek bi yer soylerseniz artvindeyim rize ve trabzonda toplam 5 sefer operasyon gecirdim yarinda nasipse erzrum diş fakultesine gidecem


Cvp: sinuzit kaynakli oroantral fistul - Dr. İrfan - 21-01-2018

Kesin bir iddia mümkün değil. Sadece hastalarımdaki tecrübelerimi paylaştım. Sinüs ağzını açık tuttuğum bütün hastalarım iyileşti.