KBB Forum
Herşey temiz ama dengesizlik... - Baskı Önizleme

+- KBB Forum (http://www.kbb-forum.com)
+-- Forum: KBB Forumları (http://www.kbb-forum.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Forum: Baş Dönmesi (http://www.kbb-forum.com/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Konu Başlığı: Herşey temiz ama dengesizlik... (/showthread.php?tid=1755)

Sayfalar: 1 2

Herşey temiz ama dengesizlik... - msarikaya89 - 21-04-2017

Hocam merhabalar çok zor duruma geldim artık ... Beyin mr temiz . Kulak mr temiz ... Profesör tanısı iç kulak ve kristal değil .. 6 aydır vasvarel mr ve betaserc lerle gecistiriliyorum ... Ara sıra ise gidemeyip 1 hafta rapor alıyorum ... Bas dönmem yok fakat yürümekte çok zorlanıyorum .. demir eksikligim 5 e kadar düşmüştü şuan 15 seviyelerinde fakat demir hapini kullanınca da basım dönüyor... Ve betaserc vasvarel ve demir haplarını bırakmak zorunda kalıyorum ... İlaçları bırakınca biraz azaliyor.. ama hep dengesizlik var .. son olarak göze gittim gözlük verdi ... Bugün de boyun mr çekildim sonuçları perşembe günü cikicak .. ama sanki felç gelicekmis gibi hissediyorum sürekli ... Çok kötü duruma geldim.

Geçmiş yaşantım = bir gün sıcakta güneşli havada birden düşme hissi oluştu saniyelik ve toparladım o gün bugündür baş dönmesi değilde dengesizlik sürekli vücudumda ... Ayrıca güneşli havalarda , ışıklı ortamlarda ve gülüp kahkaha atmaya başlayınca daha fazla tetikliyo dengesizlik ve düşme hissi oluşuyor .. fakat henüz dusmedim.. çok çaresiz kaldım hocam nereye gidecegimi şaşırdım herkes iyisin diyip gonderiyor malesef... Bu arada profesör son olarak vestribuler diye bişey olabilir dedi Bursa'da bu tanıyı nerde koydurabilirim acaba fakülte randevu vermiyor .. Sad ayrıca başımda sürekli bir basınç var ..

Cvp: Herşey temiz ama dengesizlik... - Dr. İrfan - 21-04-2017

Merhaba,
Geçmiş olsun.
Kulak problemine benzemiyor, öncelikle nöroloji hekiminin kontrolüne giriniz derim.

Cvp: Herşey temiz ama dengesizlik... - msarikaya89 - 22-04-2017

Teşekkürler İrfan bey , vestribuler norit tanısına nöroloji mı bakiyo acaba birde migrenoz Vertigo diye bir şey söylendi ama tanısı en son konurmus .. migrenoz Vertigo bu şekilde mı olur acaba ? İrfan bey maruz görün kafam çok karışık gerçekten Sad

Cvp: Herşey temiz ama dengesizlik... - Dr. İrfan - 22-04-2017

Vestibüler nörinit KBB konusu, migrenöz vertigo nörolojinin.

Cvp: Herşey temiz ama dengesizlik... - msarikaya89 - 23-04-2017

Teşekkürler hocam

Cvp: Herşey temiz ama dengesizlik... - Dr. İrfan - 24-04-2017

Rica ederim.

Cvp: Herşey temiz ama dengesizlik... - dizziness_nuri - 29-06-2017

İrfan bey tekrar merhaba ben v.nörit sonucu sag kulakta %55 denge kaybı yaşadım 2 yıl önce.... Vestibüler testlerin hepsi kan analizi renkli mr ...vb butun uygulamalardn gectım ve bu teshis konuldu.Dengem yerine geldi şükür ginko b. kullanıyorum ve vestıbuler egzersiz yapıyorum bunlar dahada iyi yaptı beni.Doktorum sag kulagın ve beynin sorunlu kulagın görevini üstlendigini söyledi ve hayatın boyunca hastalık ve stress uykusuzluk durumlarnda şiddeti hafifte olsa dizzinessi hissetcegimi söyledi.H ocam %55 buyuk bır kayıp mı artık ani kafa hareketleri isteyen spor branslarını yapamıcak mıyım ?Sizce adaptasyon sureci hala devam ediyor mudur ?Hasar görmüş denge sinirleri için tıp bir şey yapamıyor mu hocam

Cvp: Herşey temiz ama dengesizlik... - Dr. İrfan - 29-06-2017

Merhaba,
Geçmiş olsun.
Genellemelere bakmayın. Siz bütün hareketleri yapın, şayet sorun yaşarsanız o sizin o anki limitinizdir, zorlamayın.

Cvp: Herşey temiz ama dengesizlik... - dizziness_nuri - 29-06-2017

tesekkur ederim

Cvp: Herşey temiz ama dengesizlik... - Dr. İrfan - 29-06-2017

Rica ederim. Sonucu bildirin.